Make your own free website on Tripod.com

DAVID TEMPLE MEMORIAL CUP & ASSOCIATION CUP & J.JU.McKENZIE MEMORIAL CUP

Home Committee & Members Premier Division First Division Fixtures Second Division DAVID TEMPLE MEMORIAL CUP & ASSOCIATION CUP & J.JU.McKENZIE MEMORIAL CUP FairPlay Table S.F.R.A. Referees Photos Sponsors Page Rules&Constitution League Links

ASSOCIATION CUP 2011/2012

1ST ROUND

Sunday August 28th 2011

 

HOME

F

 

A

AWAY

1

Harchester Rovers AFC

 

V

 

The Star A AFC

2

Sporting Chesser AFC

1

V

2

Riverside United

3

Elm Edinburgh AFC

5

V

2

Craigroyston AFC

4

Longstone United

1

V

8

Silverknowes Star

5

Dynamo Hibs AFC

6

V

1

Pentland Thistle AFC

6

Duddingston Athletic

2

V

1

Boca Seniors AFC

7

Abbey Athletic

3

V

5

Westside AFC

8

Oxgangs AFC

W/O

V

 

Pentland Roadhouse AFC (FOLDED)

9

Sparta AFC

0

V

1

Midlothian Star AFC

10

Football Club Of Edinburgh

3

V

1

Ultimo Goccia 04

11

Spartans AFC

W/O

V

 

Redhall Star AFC (FOLDED)

12

Salters AFC

10

V

0

Muirhouse Star AFC

13

AC Midlothian

4

V

3

Bonnyrigg Rose AFC

14

Cameron Toll AFC

1

V

3

Hibeernian AFC

15

Edinburgh Thistle

3

V

1

Castleview Star AFC

16

Laird and Dog AFC

1

V

2

Lochend Star AFC

2ND ROUND

Sunday October 9th or 16th  2011

 

HOME

F

 

A

AWAY

1

Midlothian Star

 

V

 

Football Club Of Edinburgh

2

Edinburgh Thistle

 

V

 

Lochend Star

3

Salters AFC

 

V

 

Dynamo Hibs

4

AC Midlothian

 

V

 

Harchester Rovers or The Star A

5

Hibeernian AFC

 

V

 

Elm Edinburgh

6

Oxgangs AFC

 

V

 

Spartans AFC

7

Riverside Utd

 

V

 

Bluebird AFC

8

Duddingston Athletic

 

V

 

Westside AFC

QUARTER-FINALS

Sunday February 5th 2012

 

HOME

F

 

A

AWAY

1

   

V

   

2

   

V

   

3

   

V

   

4

   

V

   

SEMI-FINALS

Sunday 8th April 2012

 

HOME

F

 

A

AWAY

1

   

V

   

2

   

V

   

THE FINAL

SUNDAY 27TH MAY 2012

 

HOME

F

 

A

AWAY

1

   

V

   

 

J.J. McKENZIE  TROPHY

1ST ROUND

 

HOME

F

 

A

AWAY

1

Pentland Roadhouse   (FOLDED)

 

V

W/O

Spartans AFC

2

Cameron Toll AFC

 

V

 

Ultimo Goccia 04

3

Dynamo Hibs AFC

 

V

 

Pentland Thistle AFC

4

Longstone United

 

V

 

Sporting Chesser AFC

5

Laird and Dog AFC

 

V

 

Muirhouse Star AFC

6

Riverside United

 

V

 

Football Club Of Edinburgh

7

Elm Edinburgh AFC

 

V

 

Abbey Athletic

8

Lochend Star AFC

 

V

 

Salters AFC

9

Hibeernian AFC

 

V

 

The Star A AFC

10

Sparta AFC

 

V

 

Midlothian Star AFC

11

Craigroyston AFC

 

V

 

Oxgangs AFC

12

Redhall Star AFC (FOLDED)

 

V

W/O

Harchester Rovers AFC

13

Westside AFC

 

V

 

AC Midlothian

14

Blue Bird AFC

 

V

 

Boca Seniors AFC

15

Bonnyrigg Rose AFC

 

V

 

Castleview Star AFC

16

Duddingston Athletic

 

V

 

Edinburgh Thistle AFC

2ND ROUND

 

HOME

F

 

A

AWAY

1

Laird and Dog or Muirhouse Star

 

V

 

Riverside United or FC Of Edinburgh

2

Lochend Star or Salters AFC

 

V

 

Elm Edinburgh or Abbey Athletic

3

Longstone Utd or Sp. Chesser

 

V

 

Bluebird AFC or Boca Seniors AFC

4

Westside AFC or AC Midlothian

 

V

 

Hibeernian AFC or The Star A

5

Bonnyrigg Rose or Castleview

 

V

 

Duddingston Ath or Edinburgh Thistle

6

Sparta AFC or Midlothian Star

 

V

 

Harchester Rovers AFC

7

Spartans AFC

 

V

 

Cameron Toll or Ultimo Goccia 04

8

Dynamo Hibs or Pentland Thistle

 

V

 

Craigroyston AFC or Oxgangs AFC

 QUARTER-FINALS

 

HOME

F

 

A

AWAY

1

   

V

   

2

   

V

   

3

   

V

   

4

   

V

   

SEMI-FINALS

 

HOME

F

 

A

AWAY

1

   

V

   

2

   

V

   

THE FINAL

 

HOME

F

 

A

AWAY

1

   

V

   

 

 DAVID TEMPLE MEMORIAL CUP